Festyn SKC

Dnia 16 czerwca w elbląskim parku Bażantarnia miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Caritas Diecezji Elbląskiej przygotowało spotkanie integracyjne dla Szkolnych Kół Caritas. Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu.

Zależy nam, aby dzieci i młodzież angażująca się w pomoc bliźniemu czuła się jak wielka, zgrana i szczęśliwa rodzina. Spotkanie umilił przybyłym gościom zespół Sanctus z Gdańska, który gra muzykę chrześcijańską. Kulminacyjnym momentem spotkania było rozstrzygnięcie I edycji konkursu pod tytułem „Najlepszy Wolontariusz Szkolnych Kół Caritas 2017/2018”. Po koncercie nastąpiło wręczenie nagród wolontariuszom, którzy spośród swoich kolegów i koleżanek wyróżniali się szczególną aktywnością w niesieniu pomocy w środowisku lokalnym, uczestnictwie w różnych zbiórkach i akcjach. Najlepszym wolontariuszem okazała się Oliwia Banach z miejscowości Sztutowo, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Na zakończenie uroczystości każdy z gości został poczęstowany przepyszną zupą grochową ugotowana przez firmę Smakpol.

Dziękujemy Bogu za aktywny miniony rok niesienia pomocy potrzebującym. Jednocześnie już nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *